You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Wednesday, June 10th 2015, 11:57am

Hinsa

Intermediate

• "Hinsa" started this thread

Occupation: Yazar

• Send private message

Hinja'nın P2P Sunucusu Oyuncu Durumu Rehberi

[ Konu Güncelliğini Yitirmiştir ]
-16.08.2016-
-05.08.2015-

İçerik
* Hikaye Kısmı
* Oyuncu Sayısı Bilgilendirme Kısmı

İlk Bölüm
Kıpırdanmalar

Takvimlerimiz, 2015 yılının ilk aylarını gösteriyor . Yine yoğun bir F2P gününde, her ne kadar işe yaramasa da, rakiplerimizin tek vuruşuna ölmemek için çabalıyoruz. Herşeye rağmen direniyoruz, fakat bizde biliyoruz ; kendimizi kandırıyoruz ....
Bıkmıştık aslında, kocaman ork abilerin üstümüze koşup bizi tek darbede öldürmesinden , nereden geldiğini bile göremeden bizi öldüren becerilerden, hasar verme umudu ile kullandığımız komboların aslında hiç hasar vermemesinden .... Taşlardan, mahfazalardan , savaş bineklerinden..
Tam artık oldu, bizde güçlüyüz derken yine bir 13. Seviye taş ... Binlerce dolar ödemiş belli ki .. Bizde mi ödesek ? Bakalım ne kadar tutuyor ...Hmm .. Üç ordan beş burdan .. Kaç yetale kaç yetale ?? Dilimiz tutuluyor ... Çeneye kramp nasıl girer anlıyoruz ... Ve artık pes ediyoruz , biz bu oyuna para yetiştiremiyoruz ...

BIKTIK ARTIK !! BU KADAR PAHALI YAPMASALAR ÖLÜRLERMİ ? !!!

Hinja’nın Günlüğü , 34. Sayfa’dan bir alıntı .

İkinci Bölüm
Arayış

Artık oldukça sıkıldık , bunaldık .. Fakat baksana ! Ne kadar güzel bir oyun ... Arkadaşlarım, sevdiklerim, mert abilerim , nazik ablalarım ... Artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş Allods ... Diğer oyunlarda karşılaşamayacağımız çizimler , mekanikler ... Evet ... Biz bu oyunu seviyoruz ...
Artık internetten araştırma vaktinin geldiğini anlıyoruz ve farklı arayışlara yöneliyoruz ; tehlikeli yasa dışı sunucular, asla çalışmayan hileler ve belki ... bir oyun nasıl bırakılır ? ... Fakat bir saniye ! Birşey var orada ! Tozlu web sayfasının üzerini, yırtılmış elbisemizin bir parçası ile yavaşça siliyoruz .. Evet evet ! Orada bir şey var ! Aylık ödemeli sistemi, taşlar yok , herkes eşit evet evet bu o ! BU P2P !!!!!!!!!!!!!

Hinja’nın Günlüğü , 36. Sayfa’dan bir alıntı .

Üçüncü Bölüm
Kurtuluş Yolu

Hemen birşeyler okumalıyız .. Nedir , ne değildir , nasıldır , ne kadardır .... Aklımızda yüzlerce soru var ... Oyunun forumunda dolaşırken bir konuya rastlıyoruz . Ne kadar da şanslıyız ! Hinja isimli bir oyuncunun yazdığı P2P rehberine rastlıyoruz .. Ve o bal damlayan cümleleri bir bir okuyoruz ....
Artık çoğu şeyi biliyoruz , evet evet ! Bizde istiyoruz ! Fakat .. Bi soralım diyoruz arkadaşlarımıza , bakalım ne diyorlar (.....) Şevkimiz kırılıyor , baksana neler diyorlar ! “Oyuncu sayısı o kadar az ki zindan bile yapamıyorlar !” , “Türk oyuncu yok ne yapacan” , “Orda ki oyuncular insan eti yiyormuş (!) ” ... Yavaş yavaş hevesimizi kaybediyoruz , fakat içimizdeki kıvılcımı asla söndürmüyoruz , söndüremiyoruz ...

Hinja’nın Günlüğü , 38. Sayfa’dan bir alıntı .

Dördüncü Bölüm
Anka Kuşu Misali

Çok fazla kötü şey duyduk .. Hinja kesin yalan söylüyor ! Offf ... F2P bizi bekliyor ... Veee tüm o herşey .... Fakat içimizde ki çocuk bizi hiç rahat bırakmıyor .. Sürekli bizi oraya doğru çekiyor , bir şans ver diyor ... Cesaretimizi kaybettik fakat .. fakat ... içimizde bir kıvılcım hala tutuşmak için can atıyor ..
Yıkılan tüm cesaretimize, tüm bu kötü yorumlara karşı yine de Hinja’ya forumdan bir mesaj atıyoruz .. Tüm içtenliğimizle anlatıyoruz; sıkıntılarımızı , isteklerimizi ve soruyoruz sorularımızı ... Cevap verir mi diye düşünüyoruz .. Belki ..
Bir gün sonra foruma uğradığımızda kocaman punto ile bir yazı bizi karşılıyor “Okunmamış Bir Özel Mesajınız Bulunmaktadır” . Kim bu ? Hm .. Hinja ! Evet bu o ! Hemen bakmalıyız ... Ahhh işte bu , tüm sorularımızın cevabını buluyoruz .. Artık içimizde ki kıvılcımın , kabına sığmadığını hissediyoruz ... Küllerinden doğan bir cesaretin , bizi yerin dibinden çıkarıp göğe yükselttiğini hissediyoruz ! Aaahh .. Ne kadar da güzel bir duygu ... Anka Kuşu Misali , küllerimizden doğuyoruz.

Hinja’nın Günlüğü , 40. Sayfa’dan bir alıntı .

Beşinci Bölüm
Bir Şans

Cesaretimizi topladık , bilgimiz de var .. Güç ? Hm .. O zaten kanımızda akan asil kanda mevcut ... Şimdi yapmamız gereken tek şey ona bir şans vermek ve P2P’nin tüm avantajları ile , F2P sunucunun bizde açtığı yaraları nasıl iyileştirdiğini hissetmek ...
Sağolsun , Hinja rehberinde bir bağlantı bırakmış .. Ödemeyi nasıl yapacağımızı bu sayede öğrendik ve 30 Türk Liralık , ilk ödememizi büyük bir heyecanla yapıyoruz ... Oyunu açtık .. Herşeyimiz tamam artık sunucu seçiyoruz ... P2P evet ... Smuggler Paradise .. Ne güzel isim o ...
Karakterimizi oluşturduk , kısa sürede başkentimize ulaştık ... Ve artık ... Herşeyle karşılaşmaya hazırız ... Hinja veya arkadaşlarından birine özel mesaj ile ulaşıyoruz ve kendimizi yepyeni bir dünyaya taşıdığımız için duyduğumuz tüm heyecanı , tecrübeleri ile destekleyecek Türk arkadaşlarımız ile hızlıca etkileşiyoruz ..
Evet ... Sanırız ki , Artık biz de kurtuluyoruz ! Bizim ona verdiğimiz bir şans ile , tüm sorunlarımızdan arınıyoruz ...

Hinja’nın Günlüğü , 42. Sayfa’dan bir alıntı .

Hikaye Kısmı Bu Kadardı , Artık Sayısal Bölüme Geçebiliriz .

O güzel konular, o Bilge Cun esintili atlarına binip; mazinin utangaç çizgisinde kayboldular ...

This post has been edited 13 times, last edit by "Hinsa" (Aug 16th 2016, 11:35am)

2

Wednesday, June 10th 2015, 11:58am

Hinsa

Intermediate

• Send private message

Oyunsu Sayısına İstatistiksel Bir Bakış

Bu Bölümde Oyunsu Sayısı İle İlgileneceğiz , Ayrıca Öncesi ve Sonrası Karşılaştırmaları Yapacağız .

Hinja P2P Sunucu Rehberi Öncesi ,Avarice Birliği Aktif* Oyuncu Sayısı

Gördüğümüz gibi , ilk başladığımda Türk oyuncu sayısı oldukça düşük ve yabancı oyuncu sayısı ortalama kadardı .
Bakalım rehberden sonra nasıl bir durum ortaya çıkmış ?

Hinja P2P Sunucu Rehberi Sonrası ,Avarice Birliği Aktif* Oyuncu Sayısı

Evet, tabloda görebildiğimiz üzere yeni Türk arkadaşlar aramıza katılarak sunucu nüfusunu oldukça arttırdılar .
Onlar sayesinde sadece Türklerden oluşan takımlar ile Tepa, Ölü Şehir gibi yerleri yapabiliyoruz :)
Dikkat !

18.06.2015 Tarihi sonrasında Türk Konseyi kararı ile , tüm Türk oyuncular Anka Birliği çatısı altında omuz omuza çarpışmaya başlamışlardır .

Hinja P2P Sunucu Rehberi Sonrası , Anka Birliği Aktif* Oyuncu Sayısı

Tabloyu yorumlamak gerekirse , kendi 24 kişilik takımı çıkarabilen , günde onlarca kez ada yapılan bir birlik haline gelen Anka Birliği , sadece Türk oyuncuları değil , yabancı oyuncularıda kapsayan bir güç olma yolunda hızla ilerlemektedir .

Bilinmesi Gerekenler

*Aktif Oyuncu :
Her gün , en az 2-3 saatini oyun içinde harcayan ve her hafta en az 2 etkinliğe katılan oyuncudur .
(Etkinlikler , tüm zindanlar , anormal sektör , eter ve mozele gibi katılımlardır .)

*Şuan Avarice birliği kayıtlı 128 üyeye bir çatı olmaktadır . Aynı şekilde Void birliği 114 üyeye çatı olarak ittifak tarafında ki Avarice’den sonra gelen en güçlü birliktir .

*İmparatorluk tarafında Utepei birliği 103 üye ile imparatorluğun en güçlü birliği ve bizlerin pvp nimetleridir .

*Hinja P2P sunucu rehberini ilk açtığımda oyunda Marlboro , Dimebag ve Ryder isminde 3 tane oyuncuyla karşılaşmıştım . Aramıza önce 3 , daha sonra 4 oyuncu daha katılmış ve 1 ay içinde 7 oyuncuyu sunucuya çekmeyi başarmıştım . Daha sonra forumdan ulaşanlar ve aramıza ilk
dalgada katılan oyuncular ile iletişime geçerek gelen arkadaşlar sayesinde şuan 28 Türk oyuncuyla yolumuza devam etmekteyiz .

*Her zaman daha fazla oyuncu daha fazla rekabet demektir . Daha büyük bir Türk etkisi, daha fazla pvp etkinliği ve zindan ile oyunu daha zevkle hale getirmek için tabii ki de yeni oyunculara ihtiyaç duymaktayız .

*Şuan sunucuda aktif tüm özellikleri BU konuda ayrıntılı şekilde anlatmıştım . Yakında o konuyu da güncelleyerek size en taze ve en güçlü bilgileri sunmayı amaçlıyorum .

*Son olarak sizlere bazı zamanlardan çekilmiş görüntüleri sunacağım . Zaman geçtikçe yeni görüntüleri bizzat ekleyerek sizleri rahatlatmaya çalışacağım . Umarım ilk başlarda yazdığım edebi kısmı okumuşsunuzdur . Böylece Smuggler Paradise sunucuna bir şans verme konusunda bizimle hemfikir olabilirsiniz

*Eğer şüphelenecek olursanız bir de şöyle düşünün ;

-3 Türk oyuncu varken başlayan Hinja’nın işimi daha zordu ? Yoksa 28 Türk oyuncu ile başlayacak sizlerin işi mi daha zor?

O güzel konular, o Bilge Cun esintili atlarına binip; mazinin utangaç çizgisinde kayboldular ...

This post has been edited 4 times, last edit by "Hinsa" (Jun 23rd 2015, 7:51pm)

3

Wednesday, June 10th 2015, 12:54pm

Hinsa

Intermediate

• Send private message

---**---
Tüm bilgi isteme , konu düzenleme gibi isteklerinizi buradan yazabilirsiniz .
Ayrıca tablolarda verilen oyuncu sayısının yanlızca Avarice birliğinde Aktif şartını taşıyan oyuncular olduğunu unutmayın . Aktif oyuncu şartını yukarıda açıkladım .

This post has been edited 2 times, last edit by "Hinsa" (Jun 14th 2015, 10:16pm)

4

Wednesday, June 10th 2015, 1:12pm

Güzel bir çalışma olmuş eline sağlık oldukça yararlı Konu sabitlendi.

5

Wednesday, June 10th 2015, 1:13pm

Gayet başarılı bir anlatım tebrikler:)fotolarda bi kac harf hataları olsada:D

6

Wednesday, June 10th 2015, 1:14pm

Occupation: Tanking

• Send private message

Çok aydınlatıcı bir rehber olmuş.Eline sağlık öncelikle dediğin gibi içimdeki çocuk şu oyun yitmeden son bir kez eski günleri yad etmek istiyor.Kendi takımıma da bu mesajı ulaştıracağım artık bundan sonrası takımca verilecek bir karar umarım bizde aranıza katılan şu oyunu dolu dolu yeniden yaşayan oyunculardan oluruz keyifli oyunlar.

7

Wednesday, June 10th 2015, 1:17pm

Hinsa

Intermediate

• Send private message

Güzel yorumlarınız ve özellikle de edebi kısmı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :)
Bütün takımınızı en kısa sürede aramızda görmek isteriz :)

8

Wednesday, June 10th 2015, 1:25pm

Güzel olmuş eline gözüne sağlık :D

9

Wednesday, June 10th 2015, 1:28pm

Hinsa

Intermediate

• Send private message

Teşekkür ederim arkadaşım :)

10

Wednesday, June 10th 2015, 4:57pm

Oyun şu an tam tadında yeni gelen türklerle birlikte hepinizi ittifak tarafına bekliyoruz.Çok başarılı bir rehberi olmuş eline sağlık..
~~WRANGLER~~

11

Wednesday, June 10th 2015, 5:31pm

Kesinlikle çok başarılı emek verilmiş, bütün oyuncuları ittifağa çekmen çok güzel olmuş :)İmpde başlamak için bize fırsat verdin . Haftasonu bende başlıyorum p2p imp de arkadaşlarla ilk türk birliğini kurmayı planlıyoruz tabi yoksa. Ki olsada kendimize güveniyoruz üst sıralara çıkabiliriz.1 2 ay gibi sürede muhtemelen açığı kapatırız.Artık güzel kapışmalar bizi bekliyor :)

12

Wednesday, June 10th 2015, 6:19pm

Hinsa

Intermediate

• Send private message

Heyecanla bekliyoruz yeni rakiplerimizi :)

13

Thursday, June 11th 2015, 9:17am

Kesinlikle çok başarılı emek verilmiş, bütün oyuncuları ittifağa çekmen çok güzel olmuş :)İmpde başlamak için bize fırsat verdin . Haftasonu bende başlıyorum p2p imp de arkadaşlarla ilk türk birliğini kurmayı planlıyoruz tabi yoksa. Ki olsada kendimize güveniyoruz üst sıralara çıkabiliriz.1 2 ay gibi sürede muhtemelen açığı kapatırız.Artık güzel kapışmalar bizi bekliyor,
bunlar duymak istediğimiz laflar:)

14

Thursday, June 11th 2015, 10:33am

Kesinlikle çok başarılı emek verilmiş, bütün oyuncuları ittifağa çekmen çok güzel olmuş :)İmpde başlamak için bize fırsat verdin . Haftasonu bende başlıyorum p2p imp de arkadaşlarla ilk türk birliğini kurmayı planlıyoruz tabi yoksa. Ki olsada kendimize güveniyoruz üst sıralara çıkabiliriz.1 2 ay gibi sürede muhtemelen açığı kapatırız.Artık güzel kapışmalar bizi bekliyor :)
yeni rakipler yeni heyacan elementte domide vs. yerlerde pvp yapmak eğlenceli :thumbsup: tez zamanda 65 olup cargallasta bi pvp yaparız (aynı takımda bile olabiliriz :thumbsup: )
Melony /
Melonty
:thumbup: (p2p can. gelin sizde canlanın)

15

Thursday, June 11th 2015, 4:31pm

Hinsa

Intermediate

• Send private message

Yakın zamanda konu görselliğini arttırmak amacıyla birçok yeni ara görsel ve küçük afişler ekleyeceğim . Güzel yorumlar için herkese teşekkürler . Yeni oyuncu olarak sizleri gördüğümüzde çok daha büyük hedeflere ulaşmakta güçlük çekmeyeceğiz :)

16

Sunday, June 14th 2015, 9:52pm

Hinsa

Intermediate

• Send private message

Güncelleme !!!

Konu , Allods Online temasına özgü renkler ve görseller ile yenilenerek , daha eğlenceli ve düzenli hale getirildi .

17

Thursday, June 18th 2015, 8:18am

Hazırlayan arkadaşın ellerine, yüreğine sağlık. Ben de oyundaki aç gözlü sistemden bıkıp 9 taşlı karakterimi bırakmıştım 2 sene kadar evvel. Uzun bir müddet ... oynadım. Orada da sistem bizleri ithal angus gibi görmeye başlayınca tekrar arayışa girmiştim ki burayı gördüm. Hemen indirdim, üyeliğimi aldım. Kredi kartımı yanlışlıkla mangalda yakmıştım.(Valla) Yenisi gelene kadar nasıl üyelik alacam diye düşünürken cep telefonu üzerinden ödeme yapma seçeneğini gördüm. Allah'a şükür kavuştum Allods'uma. Çok oyun denemiştim ve Knight'ta bile olmayan bu pvp keyfinin yanına yaklaşamamıştım. Oyuncusu az olan taraf impartorlukmuş anladığım kadarıyla. O yüzden imparotorluk açtım charımı. Bugün yarın bir abim daha gelecek bu tarafa. Nickim Nartalyo. Yerimizi ayırın başlıyoruz!

This post has been edited 1 times, last edit by "gursoy10" (Jun 18th 2015, 12:26pm)

18

Thursday, June 18th 2015, 12:09pm

Hazırlayan arkadaşın ellerine, yüreğine sağlık. Ben de oyundaki aç gözlü sistemden bıkıp 9 taşlı karakterimi bırakmıştım 2 sene kadar evvel. Uzun bir müddet aion oynadım. Orada da sistem bizleri ithal angus gibi görmeye başlayınca tekrar arayışa girmiştim ki burayı gördüm. Hemen indirdim, üyeliğimi aldım. Kredi kartımı yanlışlıkla mangalda yakmıştım.(Valla) Yenisi gelene kadar nasıl üyelik alacam diye düşünürken cep telefonu üzerinden ödeme yapma seçeneğini gördüm. Allah'a şükür kavuştum Allods'uma. Çok oyun denemiştim ve Knight'ta bile olmayan bu pvp keyfinin yanına yaklaşamamıştım. Oyuncusu az olan taraf impartorlukmuş anladığım kadarıyla. O yüzden imparotorluk açtım charımı. Bugün yarın bir abim daha gelecek bu tarafa. Nickim Nartalyo. Yerimizi ayırın başlıyoruz!
Hoşgeldin. Senin gibi eski oyuncuları aramızda görmek güzel olur :) Oyun içi bana mesaj atabilirsin : KenanReiz

19

Thursday, June 18th 2015, 1:06pm

20

Thursday, June 18th 2015, 1:10pm

Hinsa

Intermediate

• Send private message

Hazırlayan arkadaşın ellerine, yüreğine sağlık. Ben de oyundaki aç gözlü sistemden bıkıp 9 taşlı karakterimi bırakmıştım 2 sene kadar evvel. Uzun bir müddet ... oynadım. Orada da sistem bizleri ithal angus gibi görmeye başlayınca tekrar arayışa girmiştim ki burayı gördüm. Hemen indirdim, üyeliğimi aldım. Kredi kartımı yanlışlıkla mangalda yakmıştım.(Valla) Yenisi gelene kadar nasıl üyelik alacam diye düşünürken cep telefonu üzerinden ödeme yapma seçeneğini gördüm. Allah'a şükür kavuştum Allods'uma. Çok oyun denemiştim ve Knight'ta bile olmayan bu pvp keyfinin yanına yaklaşamamıştım. Oyuncusu az olan taraf impartorlukmuş anladığım kadarıyla. O yüzden imparotorluk açtım charımı. Bugün yarın bir abim daha gelecek bu tarafa. Nickim Nartalyo. Yerimizi ayırın başlıyoruz!
Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim :) Hangi tarafta olursanız olun , desteğimiz sizlerle .
looks nice the Post Hinja :P
Ahh thx :P Who are you ? :D