You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Friday, July 3rd 2015, 1:18am

Hinsa

Intermediate

• "Hinsa" started this thread

Occupation: Yazar

• Send private message

Yeni Fikirler ; Mercek [PVP Alanı]

Öncelikle herkese merhabalar ...

Bugün , Allods Online'a bağlanmama sebep olan Astral sistemi üzerine düşünürken buldum kendimi . Astral üzerinde ki iblisleri , yeryüzünde ki iblisleri düşündüm . Astralin vahşi gücünden , allodları koruyan ulu büyücüleri ..
Var olduğunu sandığımız 12 şehidi ve onların yüzbinlerce asırdır astrale hükmeden güçlerini ...

Allods'u allods yapan en büyük etken Astraldir . Fakat astralin üzerinde yeterince durulduğunu düşünmüyorum . Bugün astralde yapabildiğimiz şeyler , yaklaşık üç saatlik bir zaman dilimi içerisinde kutu toplama ve sağ kalma mücadelesi , iblisleri öldürerek astral külçe ve eter kasma faaliyetleri , ticaret faaliyetleri ...
Başka ?
Evet ... Korkunç gerçek bu ki , elimizde sadece bunlar var ...

Peki nasıl birşey düşünüyorum ?

Öncelikle bu bir PVP alanı , fakat ne yeryüzünde geçiyor ne de astralde . Her ikisinde birlikte ..

Nasıl mı ?

Bugüne dek daima ya hep yeryüzünde savaştık rakiplerimizle , yada astralde top attık rakip gemilere . Hiçbir zaman astral ile allodları birleştiren bir alan yoktu .. Siz hiç , astral bir adaya top sıktınız mı ? Muhtemelen içinden geçip gidecektir . Fakat bu yeni fikir , yani Mercek , tüm bunları aşan bir harita ..
Astralin vahşi ve yıkıcı dokusundan , asırlar önce yaşamış bir karabüyücünün sihirli sözleri sayesinde korunan bir allods , etrafında gezinen küçük allodlar .. Ve onu ele geçirmek için çevresinde süzülen astral gemiler ..
Küçük bir görsele ne dersiniz ?
Meselaaa .. Bunun gibi ;
-----

(Evet , bu bir paint katliamıdır)
-----
İlginç görünüyor öyle değil mi ?
Ortada devasa bir allod , etrafında yüzen küçük allodlar , iblisler ve astral gemiler . Büyük ada yani Merceğin Kalbi üzerinde , çevresinde ki astral doku içerisinde süzülen herşeye zarar verebilecek toplar , ve belki makinalar . Onları etkisiz hale getirebilecek , astrali bükerek çeşitli etkilere sebep olacak güçlü jeneratörler .

Peki bu haritada neler yapabileceğiz ?
  • Rakibin gözcü kulelerini ele geçirmek (Gözcü kuleleri etrafta dolanan küçük allodlar üzerinde yer alır)
  • Gözcü kulelerini ele geçirme karşılığında çeşitli ödüller ve avantaj sağlayan etkiler (bufflar)
  • Alanda dolaşan ve sürpriz şekilde ortaya çıkan iblislerle mücadele sonucu çeşitli ödüller
  • Gemiyi kontrol etmekte zorluk çekildiğinde ve Merceğin Kalbi'ne çarptığında , geminin paramparça olması ve mürettabatın , süre bitene dek Merceğin Kalbi üzerinde savaşa devam etmek zorunda kalması .
  • Çeşitli noktalarda ki zıplama noktaları sayesinde , gemi ve ada arasında pvp mücadelelerinin kızışması .
  • Ada üzerinde ki bayrak kapma , işaretlenme gibi pvp modları .
  • Ada üzerinde ki cihazlar ile dış astrale müdahale etmek . (Hasar , stun vb.)
  • Gemi ile savaşırken , karada ki düşmanlara toplarla saldırmak .
Bu listeye daha bir çok şey ekleyebiliriz .

Allods Online'da astral sistem elbette gelişecektir . Fikirlerimizi sunmak bu gelişimi hızlandıracak ve daha kaliteli hale getirecektir .
Sizin Mercek ve aktiviteleri hakkında ki görüşünüzü beklerken oldukça heyecanlıyım ^^
Öyleyse yorumları alayım !!! ^^
O güzel konular, o Bilge Cun esintili atlarına binip; mazinin utangaç çizgisinde kayboldular ...

This post has been edited 2 times, last edit by "Hinsa" (Jul 3rd 2015, 12:45pm)

2

Friday, July 3rd 2015, 1:48am

Occupation: Tanking

• Send private message

Seni tebrik ediyorum emir bence gayet güzel bir fikir olmuş.Gerçekten astral maceralarında gemi pvp sisteminin yanında böyle bir fizikselleştirmeye ihtiyaç olduğunu bende düşünüyorum.Yapımcıları aşmayacak bir şey ve oyuna yeni soluk getirebilecek bir gelişme olurdu.Umarım yazını dikkate alır ve çalışmaya değer bulurlar böyle fikirlerinin devamını bekliyorum^^
(Evet resmi bana çizdirsen çizebilirdim göze daha hoş gelirdi :D)

3

Friday, July 3rd 2015, 1:51am

Hinsa

Intermediate

• Send private message

Yorumun için teşekkür ederim abi ^^ Konsepte uygun bir çizime hayır demek pek zekice olmaz sanırım :P
Seni tebrik ediyorum emir bence gayet güzel bir fikir olmuş.Gerçekten astral maceralarında gemi pvp sisteminin yanında böyle bir fizikselleştirmeye ihtiyaç olduğunu bende düşünüyorum.Yapımcıları aşmayacak bir şey ve oyuna yeni soluk getirebilecek bir gelişme olurdu.Umarım yazını dikkate alır ve çalışmaya değer bulurlar böyle fikirlerinin devamını bekliyorum^^
O güzel konular, o Bilge Cun esintili atlarına binip; mazinin utangaç çizgisinde kayboldular ...

4

Tuesday, July 7th 2015, 11:26pm

Allods bukadar fazla kapsamlk degil. Bir oyun yapilirken belli kurallar cercevesinde ilerler mesela soyle bir ornek vereyim gemiler adaya carparsa patlasin yazmissin hadi bunu yaptilar bu mapde gemiler carpinca parcalanip patliyor ama astralde farkli seyler oluyor. E komple oyunu degistirmek zorunda kalicaklar .Eger yeni bir mod yeni bir evren olusturulacaksa allods oyun motorlarina ve sistemine uygun olmali. Gecen bir arkadas gene yazmis forumda allodsa monk gelsin diyor allodsa çinlileri getirtecek :) valla arkadaslar cok yaraticisiniz tebrik ediyorum sizide bunlari yazarken mantikli dusunun allah askina :D

5

Friday, July 10th 2015, 8:52am

Hinsa

Intermediate

• Send private message

Allods bukadar fazla kapsamlk degil. Bir oyun yapilirken belli kurallar cercevesinde ilerler mesela soyle bir ornek vereyim gemiler adaya carparsa patlasin yazmissin hadi bunu yaptilar bu mapde gemiler carpinca parcalanip patliyor ama astralde farkli seyler oluyor. E komple oyunu degistirmek zorunda kalicaklar .Eger yeni bir mod yeni bir evren olusturulacaksa allods oyun motorlarina ve sistemine uygun olmali. Gecen bir arkadas gene yazmis forumda allodsa monk gelsin diyor allodsa çinlileri getirtecek :) valla arkadaslar cok yaraticisiniz tebrik ediyorum sizide bunlari yazarken mantikli dusunun allah askina :D
Bir oyunun mekanik motorunun sabit kalması demek , oyunun ömrünün azaltılması demektir .
Mmorpg oyunlarda daha önce boşluk tuşu ile zıplama yoktu , şimdi çoğunda var . Peki bu eski mantığa aykırı zıplama becerisi oyunlara bir eksi olarak mı geldi ?
Ramşatanın geldiği güncellemede , astral toplar ilk kez kara üzerindeki bir canlıya vurulabilir hale gelmişti .
İdrih ile beraber ilk kez yeni bir ışınlanma ağı ve astralde sabitlenmiş bir gemi haritası hazırlandı .
Daha önceleri gemilerin durmasına gerek kalmadan , belli bir mesafe sonrası zıplama cihazları çalışır hale geliyordu fakat şuan geminin gelmesi gereken yere gelmesini bekliyor .
Oyun motoru her güncelleme ile kendini biraz daha geliştirir .
Geminin alloda çarpıp patlamasını sanırım üç boyutlu ciddi bir düşüş olarak algıladın . Uçak oyunlarında ki düşme gibi .
Benim bahsettiğim düşme , astral sektörlerde duvara girince nasıl bir etki alıyorsak , onun biraz daha hızlısıydı .

Bu oyun hayallerle var oldu , güncellemelerin isminden içeriğine kadar herşey geliştiricilerin hayaliydi , bundan sonrasıda sadece birer hayal olacak . Öyleyse bu hayalde ki mantıksız nokta nedir ?
Ayrıca , oyuna gelen yenilikler ; oyun motoruna ve makaniklerine göre gelmez . Eğer bir yenilik gelecekse , oyun motoru ona göre güncellenir .

6

Friday, July 10th 2015, 6:13pm

Hiç münakaşaya girmek istemiyorum umarım hayallerin gerçek olur iyi forumlar :)

7

Saturday, July 11th 2015, 1:57am

• Send private message

Kenan hinja meraklı olduğu için bir çok programlama diline bakmış ve çoğunda proje yapmış genç bir kardeşim kaldı ki ben bilg müh okuyorum az da kaldı bitmesine yeni değilim bu sektörde.Grafik motoruyla entegre edilmiş bir yazılım diliyle azçok neyin nasıl yapılıp yapılamacağınıda biliyorum ki oyun motoru değiştirilmeden hinjanın dedikleri oyuna uygulanabilir.Kaldı ki oyunu canlı tutmaya çabalayan ve forumda az da olsa canlılığın artması için çabalayan nadir kişilerden hinja ve çok güzel paylaşımları var.Seninde tecrübesizliğine ve gençliğine veriyorum bu dediklerini gerçekten sektördeki bir kişi bunlara (katıla katıla) güler.Böyle çabalayan,oyunda yeni bir soluk arayan insanlara daima bir çelme takma peşinde olan insanlardan olmaman dileğimle...

8

Saturday, July 11th 2015, 6:53pm

Yani ben böyle bir cevaba nasil bişi yazabilirim illa burda tartışmamı çıkarmak istiyosun? ben fikrimi söyledim emirde fikrini söledi 3.şahıs olarak ortaya karışıp gereksiz yere eleştiri yapmaya gerek yok. Tecrübesizlikmiş yaşına bırakıomuşsun felan filan tamam sorunu kökünden hallettin tebirk ediyorum.
Kenan hinja meraklı olduğu için bir çok programlama diline bakmış ve çoğunda proje yapmış genç bir kardeşim kaldı ki ben bilg müh okuyorum az da kaldı bitmesine yeni değilim bu sektörde.Grafik motoruyla entegre edilmiş bir yazılım diliyle azçok neyin nasıl yapılıp yapılamacağınıda biliyorum ki oyun motoru değiştirilmeden hinjanın dedikleri oyuna uygulanabilir.Kaldı ki oyunu canlı tutmaya çabalayan ve forumda az da olsa canlılığın artması için çabalayan nadir kişilerden hinja ve çok güzel paylaşımları var.Seninde tecrübesizliğine ve gençliğine veriyorum bu dediklerini gerçekten sektördeki bir kişi bunlara (katıla katıla) güler.Böyle çabalayan,oyunda yeni bir soluk arayan insanlara daima bir çelme takma peşinde olan insanlardan olmaman dileğimle...

9

Saturday, July 11th 2015, 8:13pm

Hinsa

Intermediate

• Send private message

Şimdi ...

Sevgili KenanReis Beyciğim ,

Öncelikle burası genel tartışma alanı ve burada tartışması olması kadar normal birşey olamaz . Burada kişilik özelliklerini ön plana çıkarıp cevap vermek hoş birşey değil , yapmak istemem , yapmamı istememeni de düşünürüm .

Öncelikle şu alıntıya göz atalım ;

Quoted

Eger yeni bir mod yeni bir evren olusturulacaksa allods oyun motorlarina ve sistemine uygun olmali.
Bu alıntıda , eklenecek yeni öğelerin oyun motoruna uyumlu olması gerektiğini düşündüğünü belirtmek ile kalmayıp , uygun olmalı diyerek bunu şart koşmuşsun . Yeni kavramını anlatmama gerek var mı bilmiyorum . Sözlük ve kullanım amacı ile , ' Daha önce olmayan , henüz geliştirilmiş ' anlamlarına geliyor . Peki öyleyse , yeni bir sistemin eskisi ile uyumlu olması gerektiğini nasıl şart koşabiliyoruz ? Özelliklede bir oyun motoru söz konusuyken ?

Ben gemilerin açısal olarak eğime geçebileceği , çarpma sırasında anlık olarak grafiklerin çizilmesini ve mükemmel görüntülerin ortaya çıkması gerektiğini ortaya atmadım . Dikkatinizi lütfen buraya toplayınız .

Sizden bundan sonra rica edeceğim şey , öncelikle tartışma kültürü hakkında bilgi edinmeniz ve bir fikrin yorumlanması istenilen ortama " Hiç münakaşa etmek istemiyorum" diyerek girmemeyi öğrenmenizdir .

Ayrıca , oyun motoru dediğiniz ve oyunun her şeyini kapsadığını zannettiğiniz o yazılıma daha uyumlu fikirlerinizi bizlerle paylaşırsanız , yorum yapma imkanına sahip oluruz diye düşünüyorum .

10

Saturday, July 11th 2015, 8:56pm

Discotech

Professional

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

Yani ben böyle bir cevaba nasil bişi yazabilirim illa burda tartışmamı çıkarmak istiyosun? ben fikrimi söyledim emirde fikrini söledi 3.şahıs olarak ortaya karışıp gereksiz yere eleştiri yapmaya gerek yok. Tecrübesizlikmiş yaşına bırakıomuşsun felan filan tamam sorunu kökünden hallettin tebirk ediyorum.
Şimdi ...

Öncelikle burası genel tartışma alanı ve burada tartışması olması kadar normal birşey olamaz . Burada kişilik özelliklerini ön plana çıkarıp cevap vermek hoş birşey değil , yapmak istemem , yapmamı istememeni de düşünürüm .

Quoted

Eger yeni bir mod yeni bir evren olusturulacaksa allods oyun motorlarina ve sistemine uygun olmali.
Bu alıntıda , eklenecek yeni öğelerin oyun motoruna uyumlu olması gerektiğini düşündüğünü belirtmek ile kalmayıp , uygun olmalı diyerek bunu şart koşmuşsun . Yeni kavramını anlatmama gerek var mı bilmiyorum . Sözlük ve kullanım amacı ile , ' Daha önce olmayan , henüz geliştirilmiş ' anlamlarına geliyor . Peki öyleyse , yeni bir sistemin eskisi ile uyumlu olması gerektiğini nasıl şart koşabiliyoruz ? Özelliklede bir oyun motoru söz konusuyken ?

Ben gemilerin açısal olarak eğime geçebileceği , çarpma sırasında anlık olarak grafiklerin çizilmesini ve mükemmel görüntülerin ortaya çıkması gerektiğini ortaya atmadım . Dikkatinizi lütfen buraya toplayınız .

Sizden bundan sonra rica edeceğim şey , öncelikle tartışma kültürü hakkında bilgi edinmeniz ve bir fikrin yorumlanması istenilen ortama " Hiç münakaşa etmek istemiyorum" diyerek girmemeyi öğrenmenizdir .

Ayrıca , oyun motoru dediğiniz ve oyunun her şeyini kapsadığını zannettiğiniz o yazılıma daha uyumlu fikirlerinizi bizlerle paylaşırsanız , yorum yapma imkanına sahip oluruz diye düşünüyorum .
Konuyu amacından saptırmayın arkadaşlar.
.

11

Saturday, July 11th 2015, 11:05pm

Şimdi ...

Quoted

Evet çok doğru düşünmüssün Burada kişilik özelliklerini ön plana çıkarıp cevap vermek hoş birşey değil . ama arkadaşının yaptığı yorum bu tarz bi yazı. Ve benim münakaşaya girmek istemiyorum dememin sebebi tartışma çıkıcağını farkedip konuyu erken kapatmaktır. Dahada yorum yapmak istemiyorum bi kaç soru sormuşsun. Konuyu bence uzatmayalım burda bitsin dahada yorum yazmayalım. Çünkü konu amacından sapmaya başladı cidden.Umarım bu yaratıcılığının devamı gelir.

12

Sunday, July 12th 2015, 11:16am

• Send private message

valla arkadaslar cok yaraticisiniz tebrik ediyorum sizide bunlari yazarken mantikli dusunun allah askina
Ben bu iğneleyici cümleye istinaden cevap verdim sana kenan kaldı ki mizacına da yabancı bir insan değilim.Keyifli forumlar

13

Sunday, July 12th 2015, 11:46am

• Send private message

Konuyu amacından saptırmayın arkadaşlar.
Ben burada kendi bilgilerim çerçevesinde ki grafik tasarım işine yabancı olmadığımı belirtmiştim bunun mümkün olduğunu dile getirmek istedim.Biraz sivri bir dil kullanmış olabilirim oda karşımdaki kişinin mizacından kaynaklanıyor.Tartışma alanında bu seviyenin çok da yanlış olmadığını düşüyorum fakat sizinde kaygılarınızı anlıyorum.Belki biraz daha sakin ve üsluplu konuşmamış gerekiyor olabilir.Yine de teşekkürler.

Keyifli forumlar

Rate this thread