You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Wednesday, August 12th 2015, 3:18pm

KenanReiz - 7.0 Güncellemesi İle İlgili Bilgiler

Belkide Allods tarihinin en büyük ve en uzun sürücek güncellemesi ile karşı karşıyayız.Bu konuda 7.0 ile ilgili ortaya çıkan bütün bilgileri derledim ve Türkçe çevirilerini yaptım. 7.0 hakkında bilgi edinmek isteyen herkes bu konuya göz atabilirler. Konuyu 7.0 için yeni bilgiler geldikçe güncelleyeceğim. Umarım faydası dokunur :rolleyes:(Şunu belirtmek istiyorum çeviri konusunda cidden çok zorlandım bazılarını direk Rusçadan çevirdim bunlar basitti ama bazılarınıda Rusçadan İngilizceye google translate ile çevirilmiş halde buldum.Tabi google translate baya cümleleri bozmuştu.Bu nedenle bazı cümleler hatalı olabilir.)Ve burdaki yazılanların bazılarıda hayla fikir aşamasında.

7.0 TANITIM VİDEOSU

7.0 NE ZAMAN GELECEK

Allods ekibinin Rusya'da yaptığı konferansta Rus sunucularına bu güncellemenin kışın geleceğini belirttiler.Fakat bize ne zaman gelir bunun cevabını bende veremem.

YENİ BİNEKLER

7.0 güncellemesinde 2 tane yeni binek gelecek. İlk bineğimizin ismi ''Gaur'' (sonradan isim değiştirilebilir)

1) Gaur (dağ veya kızak olarakta ismi geçti)

Konferansta bineğin (çeviri hatası olabilir) pegasus ve ördek karışımı olduğu söylendi. Hızı 16.9 olacak. Yeteneği ise etrafında belli bir menzilde bulunan müttefiklere ve kendisine 15 saniyelik kalkan vermesi. Kalkan binicinin sağlığının %30' u kadar olacak.İleride bu bineğe ''Tabut Arhivirusa'' adlı bir yetenek daha eklenecekmiş.

2)Bu binek hakkında hiçbir bilgi verilmedi konferansta sadece resmi gösterildi

Bineğin kader kartı ile geleceği tahmin ediliyor.

YENİ GELECEK HARİTA VE OYUNDA ULAŞABİLECEĞİNİZ EN YÜKSEK SEVİYE

En yüksek seviye 70 olacak.Yeni gelecek haritayla ilgili bir bilgi söylenmedi fakat 7.0 tanıtımı yapılırken yeni bir kaç harita fotoğrafları paylaşıldı.

GÜNCELLEME NOTLARI

*No gems : Yani hiçbir taş olmayacak denildi.Eşyaya takılan taşlardan bahsediliyor.Taş sistemi kalkacak veya farklı bir şekilde dizayn edilecek.

*Ejder bakışı olmayacakmış.Ejder şekli kaldırılmayı düşünülüyor. Veya farklı bir sistem ile devam edilecek.

*Savaş binekleri iptal edildi yazıyor. Orjinal hali 'Canceled the combat mounts'.Yani savaş binekler imi kalkacak yoksa oyuna daha yeni savaş bineği gelmeyecek mi detaylı bilgi verilmemiş.

*Paladinlerdeki bariyerler karabüyücüdeki kan damlaları gibi her karaktere yeni paneller eklenecekmiş.Ve bazı paneller güncellenecekmiş. Paladinin 4 bariyeri olacak.

*Bazı karakterlerde mana barında sadece mana olmayacak(enerjide dahil).Yeni etkilerle birlikte karışık gösterilecek.

Burada da karakterlere eklenecek panel olarak veya mana barında gösterilecek etkiler yazıyor;

*Büyücü - Elementler
*Karabüyücü - Kan
*Mistik - Stres
*Pagan - Mana (bu konuda yeni bir şey gelmeyecek anlaşılan)
*Ozan - Notlar
*Mühendis - Derece
*Okçu - Boom(evet direk boom yazıyor demekki okçuya yeni bir özellik gelecek), Enerji
*Paladin - Kanunlar, Enerji
*Savaşç - Savaş Avantajı, Enerji
*Şifacı - Fanatizim

YENİ KARAKTERİSTLİKLER

Bazı karakteristliklerin isimleri aynı kalacak fakat özellikleri güncellenecek.Onun dışında 51 patch'inde olduğu gibi birçok karakteristliğimiz olacak.Size hangi karakteristlikler güncellenecek ve yeni neler gelecek listeledim.

Temel Karakteristlikler

Saldırı Bölümü : Beceri, Kararlılık ve Acımasızlık.
Savunma Bölümü : Metanet, Kanasusama, İrade.

Özel Saldırı Karakteristlikleri

Kritik (şans);
Kritik Güç ( kritik zararları ve normal zararları arttırır.)
Çift Saldırı Şansı (1 kez vurduğunuzda 2 kez vurmuş gibi olursunuz)
Şevk (tüm sınıf becerilerinin yenilenme sürelerini azaltır)
Öfke
Element Hasarlarını Arttıran Bir Stat(ismi yazmıyor)

Özel Savunma Karakteristlikleri

Dikkat (belirli bir sağlık değerinin altına düştükten sonra bütün gelen hasarı gideriyor -hatalı olabilir- )
Azim (hareket etmeyi engelleyen etkileri kaldırır veya sürelerini kısaltır)
Sıkılık -isim hatalı olabilir- (kontrol etkileri süresince alınan hasarı azaltır)
Odak (hasar veya şifanın belli bir oranı kadar üstünüzde kalkan birikir)
Vitality (Alınan şifayı arttırır);
Element Zararlarını Azaltan Bir Etki(ismi yazmıyor)

EŞYALAR

Oyun 4 adımdan oluşacak. İlk adımda 71 İkincide 73 Üçüncüde 75 Dördüncüde 77 seviye eşyalar açılacak.Her adım 3 ay sürecek.Yani 71 seviye eşyalar geldikten üç ay sonra 73 seviye eşyalar açılacak. Eşyalarınızı 71 den 73 e 73 ten 75 e 75 ten 77 ye çevirebileceksiniz.(seviyeler ilerde değişebilirmiş) Ama benim bura da anlamadığım 70 seviyeyken 77 seviye bir eşyamı giyeceğiz? Tabi allodsun sağı solu belli olmaz :D

Bu resimlerde en yukarıda uzun bir bar görüyorsunuz.Bu barda eşyaların geliştirildiğinde ne kadar daha güçleneceğimizi gösteriyor.Alttaki alt alta olan 4 barda ise sırasıyla 71,73,75,77 seviye eşyaların renklerinin güçlerinin birbirleriyle karşılaştırmasını görüyorsunuz.(çok abartı bir fark gözükmüyor)

Yeni gelecek eşyaların nasıl gözüktüğüyle ilgili bir kaç resim paylaşıldı ;

Sırasıyla koruyucu zırh , deri ve kumaş.

Yeni gelecek raidden elde edebileceğimiz bir kostüm.

Yeni gelecek silahlar

Silahların efsunlu veya turkuaz halleri

Bu resmide konferansta gösterdiler fakat bir bilgi verilmedi.

Kader kartlarından elde edilebileceği düşünülen yeni bir kostüm.

This post has been edited 5 times, last edit by "KenanReiz" (Aug 13th 2015, 7:16am)

2

Wednesday, August 12th 2015, 3:19pm

ANAHTARLAR

*Adalarda patron öldürünce 1 anahtarınız gidecek
*Solo PvE geçişinde 2 anahtarınız gidecek (ya oyuna yeni bir şey gelecek bu konuda yada çeviri hatası)
*Astral gemilerle farm yaparken reform aldığınızda reformun kalitesine göre harcanan anahtarlar çoğalacakmış
*Günlük görevlerden kazandığınız ganimetleri alırken anahtar harcanacakmış
*BG satıcısından efsanevi kalite bir şey aldığınız da anahtar harcanacakmış

GEMİLER

Arkadaşlar aşağıda göreceğiniz fotoğraflar hakkında sadece ''yeni projelerimiz hakkında bir kaç resim'' denmiş.Yani gemilerle ilgili devasa bir güncelleme gelebilir oyunun boyutu değişebilir.

Eğer bir hata fark ederseniz lütfen yorum ile veya özel mesaj atarak belirtin.

KAYNAKLAR

Moskova'daki Konferans

https://vk.com/page-98835819_50816657
http://allods.kvpserver.ru/forum/3/118
https://allods.mail.ru/forums/showthread.php?t=129198

YENİLEMELER
13.08.15
Güncelleme notları yenilendi.
Bir kaç yazım hatası düzeltildi.

This post has been edited 1 times, last edit by "KenanReiz" (Aug 13th 2015, 7:20am)

3

Wednesday, August 12th 2015, 3:30pm

4

Wednesday, August 12th 2015, 3:52pm

Rus sunucusuna gelen güncellemeler genellikle en erken 2 ay önce ortak sunucuya ulaşıyor.Yani sonbahar gibi bize ulaşacağını tahmin ediyorum.
Burda yanlışın var.
Daha bize 6.0.2 ve 6.0.3 gelecek.
Yani 7.0'a daha yaklaşık 7-8 ay var.

5

Wednesday, August 12th 2015, 3:54pm

Rus sunucusuna gelen güncellemeler genellikle en erken 2 ay önce ortak sunucuya ulaşıyor.Yani sonbahar gibi bize ulaşacağını tahmin ediyorum.
Burda yanlışın var.
Daha bize 6.0.2 ve 6.0.3 gelecek.
Yani 7.0'a daha yaklaşık 7-8 ay var.
6.02 ve 6.03 çok küçük güncellemeler bir etkisi olmayacak oyuna oyüzden önemsiz. Olabilecek en büyük değişiklik pridenlere yeni sınıf eklenmesi

6

Wednesday, August 12th 2015, 4:47pm

Küçük büyük diyen olmadı ki.
En erken 2 aya gelir, büyük ihtimalle sonbaharda demişsin. Yok öyle bir şey.

7

Wednesday, August 12th 2015, 5:05pm

ÇiLeK

Intermediate

Occupation: Gamer

• Send private message

6.02 ve 6.03 çok küçük güncellemeler bir etkisi olmayacak oyuna oyüzden önemsiz.

Güldüm buna işte :D
Nası önemsiz yahu ?
3vs3, 6vs6 gelecek. - Herkesin sabırsızlıkla beklediği şey bu.
Diğer savaş alanları gelecek.
Metanet ve kana susama etkileri değişecek.
Kıvılcım Mozolesi baştan aşağı değişecek.
Daha aklıma gelmeyen bir sürü değişiklik var.

8

Wednesday, August 12th 2015, 5:20pm

Benim bahsettiğim oyunun sınırını arttıran yeni eşyalar getiren büyük güncellemeler. Bu açıdan bahsettiğiniz güncellemeler biraz küçük kalıyor. Tamam bazilari tarafindan önemli olabilir kb.Benim amacım bir sonraki oyun sınırını arttırıcak güncelleme ile ilgili bilgi vermek.

Ayrıca ben zaten sonbahar gibi bize ulaşacağını 'tahmin' ediyorum yazmıştım.Zaten sen daha bu yorumu yapmadan ben belki daha erken veya geç gelebilir diye cümleyi silmiştim.

9

Wednesday, August 12th 2015, 7:51pm

"*Paladin - Kanonlar(muhtemelen bariyerler) , Enerji"
kanonlar dediği kanunlar işte eskisi gibi ışık temizlik kanunları... düzeltmek istedim

10

Wednesday, August 12th 2015, 9:43pm

Teşekkürler düzeltme için.
"*Paladin - Kanonlar(muhtemelen bariyerler) , Enerji"
kanonlar dediği kanunlar işte eskisi gibi ışık temizlik kanunları...

11

Thursday, August 13th 2015, 4:17am

Hinsa

Intermediate

Occupation: Yazar

• Send private message

Eğer o gemiler adalara çarpıp patlarsa seninle çok güzel tartışacağız gibi görünüyor Kenan ^^

Güncelleme açıkçası beni heyecanlandırdı , statların değişimi özellikle kişileştirilmiş yapılara yol açacak gibi . Ayrıca şu mana barında ki değişimleri pek kestiremedim , eğer fanatizm etkileri mana barında görünecekse , mana nerede olacak ? :D

Üst üste geldiklerinde çok karışık görünebilirler gibi . Bu güncelleme ile Steam ağını feth edebiliriz umarım ^^
O güzel konular, o Bilge Cun esintili atlarına binip; mazinin utangaç çizgisinde kayboldular ...

12

Thursday, August 13th 2015, 7:06am

Eğer o gemiler adalara çarpıp patlarsa seninle çok güzel tartışacağız gibi görünüyor Kenan ^^

Güncelleme açıkçası beni heyecanlandırdı , statların değişimi özellikle kişileştirilmiş yapılara yol açacak gibi . Ayrıca şu mana barında ki değişimleri pek kestiremedim , eğer fanatizm etkileri mana barında görünecekse , mana nerede olacak ? :D

Üst üste geldiklerinde çok karışık görünebilirler gibi . Bu güncelleme ile Steam ağını feth edebiliriz umarım ^^
İnşallah patlamaz yandım yoksa :D

Bazı karakterlerde mana aynı şekilde kalıp etkiler paladindeki bariyerler gibi aşağılarda gösterilecekmiş.Resimde de mühendiste enerji yok mistikte de mana yok olması gereken yerde. Bakalım onun içinde güzel bir fikirleri vardır.

Bence bu güncelleme Allods tarihinin en büyük güncellemesi olacak. Bende bu güncellemeyi bekliyorum geri dönüş için :D Oyun çok değişecek ozamana kadar Steam'ede gelirse oyun cidden altın dönemlerini yaşayabilir :D

13

Thursday, August 13th 2015, 12:44pm

Larenceas

Beginner

Occupation: Öğrenci

• Send private message

Desene Allods uzay çağına geçiyor :D

14

Thursday, August 20th 2015, 12:21am

Desene Allods uzay çağına geçiyor :D
Evet tema baya değişecek gibi :D

15

Sunday, September 13th 2015, 9:39am

paylaştığın vdeonun 7.0 ıle alakası yok adam kendı slayt hazırlamış koymuş youtubeye sende bakmadan buraya paylaşmış sın
-debil misin?
-bence yes.

seninle uyur başkasını düşler..

16

Sunday, September 13th 2015, 11:34am

İnşallah patlamaz yandım yoksa :D

Bazı karakterlerde mana aynı şekilde kalıp etkiler paladindeki bariyerler gibi aşağılarda gösterilecekmiş.Resimde de mühendiste enerji yok mistikte de mana yok olması gereken yerde. Bakalım onun içinde güzel bir fikirleri vardır.

Bence bu güncelleme Allods tarihinin en büyük güncellemesi olacak. Bende bu güncellemeyi bekliyorum geri dönüş için :D Oyun çok değişecek ozamana kadar Steam'ede gelirse oyun cidden altın dönemlerini yaşayabilir :D

O mistik enerji mi kullanıyor ben mi yanlış görüyorum?
Righteous in Wrath