You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Monday, September 14th 2015, 6:47pm

Allods Online ile ilgili hayalleriniz/istekleriniz

Merhaba arkadaşlar :)

Kısaca oyunda görmek istediğiniz özellikleri yazar mısınız. Ancak derli toplu olsun lütfen.

Mesela:

İstek: Kısa bir başlık
Detay: İsteğinizin detayları
Gerçekleştirme olasılığı: yüzde kaç? ( istediğiniz özelliğin mantıklı olup olmadığını önce kendiniz tartmanız amacıyla)
Nedeni: neden istiyorum? diğer arkadaşlarıma faydası olacak mı?

Bu şablonun dışına çıkmamaya özen gösterelim lütfen. Aksi takdirde silmek zorunda kalıcaz.

Teşekkürler

2

Monday, September 14th 2015, 9:26pm

WasLey

Intermediate

• Send private message

Başlık :Bayrak
Detay :Bu fikri daha önce forumda görmüştüm Oyuncu isimlerinin yanına Hangi ülkeden giriş yapılıyorsa o ülkenin bayragı koyulabilir.
Gerçekleştirilme olasılıgı :Bence %100 yapılabilecek birşey allods yönetimi istese gözü kapalı yapar :D

3

Friday, September 18th 2015, 1:51am

İstek: Goblinbol ve diğer savaşlar hakkında tavsiye
Detay: Goblinbol gerçekten sıkıntılı ve oyun sırasında zor anlar yaşanabiliyor.Hızlı olmak goblinbolda bilindiği gibi çok önemli ama bunun sonuçlarıda ağır olabiliyor.Örnek vermek gerekirse topu tam kaleye tıklayarak atacakken kameranın bakış açısı gereği yanlışlıkla görev sekmesine,harita bölgesine veya karakterimizin altındaki BUFF görüntüleme kısmına(bunu yaparak attığımızda seçtiğimiz yönün 180 derece tersine gidiyor top)tıklayabiliyoruz ve bunlar kritik sonuçlara neden olabiliyor.Bunun için çözüm önerimse ALT+Z ekran görüntüsü yakalama arayüzü gibi bir goblinbol arayüzü yapmak sadece sohbet penceresi,takımdaki oyuncuların ve goblinbol skillerinin bulundugu skillbarımız gözüktüğü bir arayüz.İkinci önerim ise bütün savaşlar için gerekli.SURRENDER BUTONU.Sonucu kesin olan bir savaş için çok vakit kaybedebiliyoruz.Şu savaşlara bir SURRENDER (Teslim Olma) butonu eklenmesi goblinbolda dahil (4 v 1 bile eşleştirebilen bir sistem varken ve 14-1 yenilirken 5 dakika boşu boşuna direnip çabalamanın hiçbir mânası yok).Surrender butonuna atıyorum her 2 dakikada bir(Goblinbolda daha kısa)
tıklanabilir ve oyuncu kovma oylaması gibi takıma bir oylama sunulabilir.Tabi ki trollerin önüne geçmek için oranın düşürülmeside bir önlem.12 kişilik bir takımda en düşük 8 veya 9 EVET alarak oylama olumlu olabilir.
Gerçekleştirme olasılığı:%100 ve gerçekten mantıklı bir öneri olarak görüyorum.
Neden istiyorum?:İnsanlar kaybedilen bu süre zarfında gerçekten çok gerilebiliyor ve sinirlenebiliyor bu da sohbet penceresinde çirkin konuşmalara yol açıyor bi nebzede olsa bu gerilimi azaltmak daha mutlu bir oyun keyfi getirecektir.
"if i take one more step, it'll be the farthest away from home i've ever been."
-Samwise Gamgee

This post has been edited 3 times, last edit by "Legendking" (Sep 18th 2015, 2:07am)

4

Friday, September 18th 2015, 5:44am

Başlık: Savaşlar

konu: nezeb ve novo harıc tum şehirler için savaş eklentisi olsa ve bu şehirleri kazanan birliklere çeşitli ödüller verilse. Ornegin x birliği ashee_teph için teklif verse savaşları kazanan birlik şehrin haftalık sahıbı olsa yada koruyucusu mesela unvan gibi birsey. bonusuda haftada 1000başarı işareti 1000 amalgam çözeltisi gibi, ödulu atıyorum yanı :) sehir sehirde farklılaşsa mesela. ve birliklerin altındada nereli olduğu yazsa baya bi keyifli olmazmıydı :) ve herkez dunyagözu yada akademıye doluşmaz tum harıtalara yayılırdı :) değişik bir hava ve istila olayı olurdu :D

olabilecek bir şey sadece teknik ekip işi :D

5

Friday, September 18th 2015, 1:08pm

Discotech

Professional

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

Kısaca oyunda görmek istediğiniz özellikleri yazar mısınız. Ancak derli toplu olsun lütfen.
Bu şablonun dışına çıkmamaya özen gösterelim lütfen. Aksi takdirde silmek zorunda kalıcaz.
Yukarıda belirtildiği gibi düşüncelerinizi ve yorumlarınızı ifade etmeniz gerekiyor.Harici yorumlar silinir kaldırılır.
.

6

Friday, September 18th 2015, 1:48pm

ÇiLeK

Intermediate

Occupation: Gamer

• Send private message

konu: nezeb ve novo harıc tum şehirler için savaş eklentisi olsa ve bu şehirleri kazanan birliklere çeşitli ödüller verilse. Ornegin x birliği ashee_teph için teklif verse savaşları kazanan birlik şehrin haftalık sahıbı olsa yada koruyucusu mesela unvan gibi birsey. bonusuda haftada 1000başarı işareti 1000 amalgam çözeltisi gibi, ödulu atıyorum yanı :) sehir sehirde farklılaşsa mesela. ve birliklerin altındada nereli olduğu yazsa baya bi keyifli olmazmıydı :) ve herkez dunyagözu yada akademıye doluşmaz tum harıtalara yayılırdı :) değişik bir hava ve istila olayı olurdu :D

Vay canına, cidden harika bir fikir. 8o :thumbsup:

Birkaç ekleme de ben yapayım.

Haftalık başarı işareti / amalgam değil de, şu an arsenik alınan aşamalar yerine bu şehirler yerleştirilebilir.

Nezeb ve Nova sabit olarak, ittifak ve imparatorluğun ortak başkentleri olarak kalsın. Her 2 taraftaki oyuncuların ortak başkentleri ve tarafların kendi içerisindeki pvpye kapalı olsun, tıpkı şimdiki gibi.

Mevcut birlik sembolleri yerine de (şu pelerinlerindekinden bahsediyorum) ele geçirilen bölgenin sembolünü/flamasını da taşıyabilir karakterler.

Ayrıca ittifak-imparatorluk diye ayırmaksızın, bu bölgeye giren diğer tüm oyuncular ile pvp mümkün olsun. Bunu yine flaması açık/kapalı durumuna bağlı olacak şekilde oyuncuların tercihine bırakabilirsiniz fakat böyle bir seçenek olmasa daha iyi olur.

Nezeb ve nova'ya yığılma problemine de bir çözüm bulunmuş olur ancak bunun için her haritaya bazı npclerin de eklenmesi gerekiyor.
  • Banka
  • Meslek npcleri
  • Sınıf rehberleri
  • İtem basma npcsi
  • Değişim odası
  • Saygın Goblin gibi

Npcler yine bütün oyunculara dost görünebilir yada diğer oyunculara düşman görünebilir. Fakat haritalarda görev yapan insanların sıkıntı yaşamaması için kısa bir re-spawn süresi ayarlanabilir. Npc kesildikten 2dk sonra yeniden haritada belirir.

Bu haritalarda görev yapan, yeni level kasan oyuncular ve reenkarneler için yeni bir etki getirilerek, pvp engeline takılmadan level kasmaları sağlanabilir.
Bu etki, tıpkı reenkarnenin yumurta şeklindeki etkisi gibi bir npcden açılıp kapatılabilir veya CTRL+M'den yardım eli açıp/kapama şeklinde de olabilir.

Yada,
Bu şehirler tıpkı kişisel allodlar gibi olup, her bir aşama küçük bir şehiri barındıran bir alloda karşılık gelebilir.
Her bir birlik elde ettiği başarıya ve yer aldığı aşamaya göre kendi alloduna, şehrine sahip olabilir.
Bu allodlar üzerinde birkaç liman veya hangar ve belirttiğim diğer npcleri barındırabilir.
Birliğin başarı seviyesine göre allodunda bulunan npc çeşitleri az veya çok olabilir.
Astralde de gemi ile diğer birliklerin allodunu arayıp bulmak ve buraya girebilmek, pvp yapabilmek mümkün olsun.
Her birlik npclerini de güçlendirebilir, mob ekleyebilir, zorluk seviyesini arttırabilir. Tıpkı labirentlerdeki gibi.

Yapılabilir mi?
Kesinlikle yapılabilir ve gerçekten de oyuna başka bir boyut getirir, harika olur :thumbsup:

7

Friday, September 18th 2015, 2:02pm

Oyunda ki pvp oranının artmasını istiyorum.

Mesela eski element krallığı haritası. Örnek vermek gerekirse eski oyuncular hatırlayacaktır. PvP ler çok daha zevkliydi ve sürekliliği vardı çünkü element krallığı üzerindeki haritada farm yapılabiliyordu. Yapılması gereken element krallığını biraz değiştirip birden fazla mob'un yan yana gelerek stack almasını kapatıp oradaki ganimet miktarının gold değerini artırmak. Birde şu var 55 Patch'i Element krallığı ve volkan ağzı haritası getirilebilir. Özellikle volkan ağzı oyundaki tüm dengeleri tekrar değiştirebilir. İmparatorluk ile ittifak savaşmak zorunda değil sadece imparatorluk imparatorlukla aynı şekilde ittifak ittifakla savaşmak istiyordur eminim bundan. Yapılması gereken oyuncuları farm eşliğinde pvp ye yöneltmek. Bu tarz oyunlarda insanları daha çok bağlayıcı etken her daim pvp olmuştur. Şuan bu pek mükün değil ne zaman savaş alanı girsek bizle alakası olmasa da insanlar yüzünden ister istemez oyundan soğuyoruz bizleri kötü etkiliyor.

Yapılma olasılığı %100 oyunun oyuncu kaybetmesine engel olmak için tabiki de mantıklı.

Yukarıda belirttiğim gibi bana bize bizlere kısacası tüm oyuna faydalı olabilecek bir durum. Oyunda para kasma olayı çok düşük olduğu için bırakan çok insan gördüm daha da görmek istemem açıkçası..

8

Sunday, September 20th 2015, 3:35pm

DOLAR EURO TL

türklerin tl ile alışveriş yapması lazım.
oyunun dolar euro üzerinden olması oyunu çok pahalı hale getiriyor.dolar uçmuş zaten euro da yüksek düşcek gibi de değiller zaten(bazen dolar gibi uçasım geliyor :D).bari parasız da bir yere gelinebilme olayı olsa neyse diycem ama o da yok.

gerçekleştirme olasılığı hakkında 100de 75 bence çünkü yapılması zor ama bir yandan da türklerin sayısı az eskisi gibi değil bu durumu iyileştirmek için yapılması kesinlikle şart bence.

bu bütün türklere yarayacak bi özellik.kesinlikle gelmeli

9

Tuesday, September 22nd 2015, 10:39am

Vay canına, cidden harika bir fikir. 8o :thumbsup:

Birkaç ekleme de ben yapayım.

Haftalık başarı işareti / amalgam değil de, şu an arsenik alınan aşamalar yerine bu şehirler yerleştirilebilir.

Nezeb ve Nova sabit olarak, ittifak ve imparatorluğun ortak başkentleri olarak kalsın. Her 2 taraftaki oyuncuların ortak başkentleri ve tarafların kendi içerisindeki pvpye kapalı olsun, tıpkı şimdiki gibi.

Mevcut birlik sembolleri yerine de (şu pelerinlerindekinden bahsediyorum) ele geçirilen bölgenin sembolünü/flamasını da taşıyabilir karakterler.

Ayrıca ittifak-imparatorluk diye ayırmaksızın, bu bölgeye giren diğer tüm oyuncular ile pvp mümkün olsun. Bunu yine flaması açık/kapalı durumuna bağlı olacak şekilde oyuncuların tercihine bırakabilirsiniz fakat böyle bir seçenek olmasa daha iyi olur.

Nezeb ve nova'ya yığılma problemine de bir çözüm bulunmuş olur ancak bunun için her haritaya bazı npclerin de eklenmesi gerekiyor.
  • Banka
  • Meslek npcleri
  • Sınıf rehberleri
  • İtem basma npcsi
  • Değişim odası
  • Saygın Goblin gibi

Npcler yine bütün oyunculara dost görünebilir yada diğer oyunculara düşman görünebilir. Fakat haritalarda görev yapan insanların sıkıntı yaşamaması için kısa bir re-spawn süresi ayarlanabilir. Npc kesildikten 2dk sonra yeniden haritada belirir.

Bu haritalarda görev yapan, yeni level kasan oyuncular ve reenkarneler için yeni bir etki getirilerek, pvp engeline takılmadan level kasmaları sağlanabilir.
Bu etki, tıpkı reenkarnenin yumurta şeklindeki etkisi gibi bir npcden açılıp kapatılabilir veya CTRL+M'den yardım eli açıp/kapama şeklinde de olabilir.

Yada,
Bu şehirler tıpkı kişisel allodlar gibi olup, her bir aşama küçük bir şehiri barındıran bir alloda karşılık gelebilir.
Her bir birlik elde ettiği başarıya ve yer aldığı aşamaya göre kendi alloduna, şehrine sahip olabilir.
Bu allodlar üzerinde birkaç liman veya hangar ve belirttiğim diğer npcleri barındırabilir.
Birliğin başarı seviyesine göre allodunda bulunan npc çeşitleri az veya çok olabilir.
Astralde de gemi ile diğer birliklerin allodunu arayıp bulmak ve buraya girebilmek, pvp yapabilmek mümkün olsun.
Her birlik npclerini de güçlendirebilir, mob ekleyebilir, zorluk seviyesini arttırabilir. Tıpkı labirentlerdeki gibi.

Yapılabilir mi?
Kesinlikle yapılabilir ve gerçekten de oyuna başka bir boyut getirir, harika olur :thumbsup:
aklıma gelmişken sunlarıda ekleyeyim :)

Maceranın bitmemesi adına 1 savaşla sınırlandırılmaması adına ve pvp nın sureklılıgı adına şehirlere örnek olarak % barı konulabilir ve baskınlarda şehir zarar görebilir buda birliğin ödülünde azalmaya neden olabilse hafta boyunca yağmacılık ve bir koruma mücadelesıne neden olabılır dıye dusundum. örnegin şehri x birliği kazanmış olsun kazandıgı andan itibaren şehrin saglıgı %100 olsun full yagma ve yıkım gorurse hafta boyunca %50 ye kadar duşsun ve koruyucuların aldıgı odul %50 dusmus olsun. yağmacılarda verdıgı zarar yuzunden ek ödül alabilsin. fırsatcı arkadaslararın gecenın yada sabahın körunde kimse olmadan yagmalamamasını önlemek ıcınde bu zarar verme olayın 12.00 - 22.00 arası yapılabılır. yağmalamada şehirde belırlı bınaları yıkma npcleri öldurmek gibi olabilir mesela. bölece şehiri kazanmak ve korumak adına hafta boyunca süren mucadeleler olacaktır koruyucular ve yağmacılar yogun bir strateji icinde olacaktır :) güçlü birlikler birbirlerine gövde gösterisi yapma adına birçok baskın yapabilir şehirlere göre planlı programlı saldırıabılrıler :) mesela şehirlerede korumacıların sadece kullanabılecegı 1 adet canon'da konula bilir. biliyorsunuzki canon varsa kesinlikle once canonu kullanan oyuncuyu etkısızlestırmeden savaşı kazanmak imkansızdır. :) böyle birsey olsa butun allods camiası yerinden oynardı sanırım :D her lvlden her gucten birlik kendı seviyesindeki birliklerle savasıp dur durak bilmeden macera yasayabilirlerdi.

allods ekibinede faydamız olsun diye şöyle birşey yapabılırız 50kristal karşılıgında canavarlaştırıcı :)) gafil avlanan şehir koruyucuları nadir nesne dukkanın 1 adet canavarlastırıcı alıp 1 adet şehir npc koruyucuyu 65lvl boss gucune ulastırabılsın :) böylece allods camıasına para olarakta yansıması olur :) bu canavarlastırıcı sehirde sadece 1 npc ye yapılabılır ve etkısı 30 dk suruyor olsun cooldown u da 1 saat olabılır :) bu güclendirilmis npc de şehri kurtarma adına muthiş bir yardımcı unsur olabilir.

böylece savaş eklentileri harıcınde mücadelenin bitmemesi sağlanabilir ve her haritada oyuncu kitlesi gormek oyuncu artısınada neden olabılır.

This post has been edited 4 times, last edit by "Odin17" (Sep 22nd 2015, 11:37am)

10

Thursday, September 24th 2015, 2:09pm

waqee

Trainee

• Send private message

Baslık:Oyunu oynamayan yetkililer, tl kurunun hiç hesaba katılmaması,etkınlıklerın azlığı,

Detay: vaktin birinde bi gemi mahfazası gelmiş ve insanlar korvet ve gemi itemleri almıştı bizde hepsi var diye mahfazaya yönelmemiştik halbuki korvetin yanında güçlendirilmiş zırh adı ile sunulan ve geminin hpsini yüzde 15 arttıran extra bir item daha varmış ve biz onu 100 anormal madde zerresi ile alınan sanarak almamıştık çünkü ne işe yaradığını bilmiyorduk halbuki bu item o zerre ile alınanın üzerine basılıyormuş biz bunu 6.02 gelınce gemi avatarına bakarak anladık maalesef yani kısaca oyunda bize etkinlikleri tanıtan yada anlatan sistem ve yetkili bulunmamakta hatta öz değiştirici mahfazasındada aynı benzer kaoslar yaşanmıştı millet deneme yanılma ona buna sorarak zarar etmemeye calısmıstı bu gibi şeyleri oyun içi yetkililerin mahfaza gelir gelmez dünya chatten bi kaç cümle ile açıklaması zor değil diye düşünüyorum. %10

1 Euro 3 tl ama turkede ingilizede esans 20 kri bu konu ile ilgili yıllardır turklerde beklentıler var ama hiç bir uygulama yok cok zor değil turkıyeden oyuna giren adama mor kristali ucuza satabilirsiniz %50

oyunda buyucu org bayramı gibi etkinlikler insanları hiç kesmıyor işin kötü tarafı etkinliğin kostumu 4 yıl önceki etkinlikle aynı yani bu rutini bozmak lazım her etkinlikte yeni kostum ve itemler yaratılabilir millette acaba ne gelmiş sorusunu sorabilir içimiz dışımız düdüklü sandalet oldu %100
:thumbup:

11

Thursday, September 24th 2015, 2:23pm

Occupation: Bilgisayar teknikeri

• Send private message

İstek: Kostüm Etkinlikleri
Detay: Önceki Mayo etkinlikleri gibi ama daha farklı siz haftada bir veya ayda bir böyle bir etkinlik yapıcaksınız biz oyuncular aklımızdaki kostümleri şapkaları vb. şeyleri çizicez hangisi daha iyi ve iş görürse o oyuna mayoları koyduğunuz gibi eklenecek veya oyunculardan oynadıkları karakterlere ayit bir kostüm tasarlamasını isteyin mesela mistik için mistik bir kostüm karabüyücü için kötü bir kostüm pagan için ormancı kostümü gibi bişiler bu verilen tasarımlardan her sınıf için farklı farklı değerlendirilicek ve oyuna o kostümler koyulucak koyulduğu anda kostümü seçilen kişiye o kostümten birtane verilicek mesele nasıl fikir tabi böyle olursa her 2 ayda bir veya 3 ayda bir olucak ama tek bir kostüm konucaksa 1 ayda 1 olursa daha eğlenceli olur
Gerçekleştirme olasılığı: kostümlerin tasarlanması ve oyuna sokulması biraz zor diye düşünüyorum ve %70 diyorum
Nedeni: kostüm çokluğu ve oyunada kristal alımlarının artıcağını düşündüğüm için bunu söyledim :D

12

Saturday, September 26th 2015, 12:02pm

Başlık: Ses Gelmiyor

Detay: Gayet basit bir istek. İlk Türkçe seslendirmeli MMORPG olarak piyasaya sürülmüş bir oyunun seslendirilmesi neden bırakıldı? Raid boslarının çoğu İngilizce konuşuyor. Pridenler ise Rusça. Şu an başka oyunlar "İlk ve tek Türkçe seslendirmeli" diye kendilerini öne sürüyor. Kimse de aksini iddia edemiyor.

Gerçekleşme olasılığı: Bir kişinin kristal almak için harcadığı para bile bir seslendirme için yeterli herhalde.

Sebep: Allods'un tek dişe dokunur olumlu özelliği bu.
Righteous in Wrath

13

Saturday, September 26th 2015, 5:12pm

Başlık: World Boss

Detay: Kirah haritasına kadar tüm haritalarda kesildiğinde mavi item atan boss lar var. Benim İsteğim bu boss ların harita NPC lerinin yanına bir World Boss NPC si eklenmesi ve günlük görevler vermesi.
Örneğin xxx öldürülmesine katıl. World boss 34 lvl ise lvl sınırı 31-40 ( yani 3 lvl altı ve en fazla 6 lvl üstü) bu görevi alabilcek
Ayrıca World Boss lar haritada herkeze görünür olcak ve yüksek lvl ler saldıramicak.
Boss un canı azaldığında yanında boss a saldırana saldırcak olan moblar çıkcak (Örnek : World boss canı %60 indiğinde 5 adet mob çıkcak gibi)

Gerçekleştirme Olasılığı: Yapımcıların biraz uğraşarak yapabilceğini düşünüyorum.

14

Monday, October 5th 2015, 3:32pm

Occupation: M.Yardımcısı

• Send private message

BİRLİK KASASI

Diğer online oyunlarda gördüğüm burda göremediğim özelliklerden biri Birlik kasası birlik kasasına oyuncular bişiler koyar ama çekemez lider define avcısı memur haricinde ihtiyacı sahibine ordan dağılımı daha kolay olur ebedi muska vs. gibi

yapılabilir çünki diğer oyunlarda mevcut.

KOSTÜM

Kostüm severler için Craft sistemi olabilir 2 kostümün birleşmesiyle çok daha farklı bir kostüm elde edilebilir bu uyarlamayla güzel combinler hazırlanabilir.

olma olasığı var ama uğraş gerek.

KIVILCIM MOZALESİ

Kıvılcım mozalesi ile ilgili bir çok geliştirme geldi ama bir türlü kim ne kadar ilerlemiş bilmiyor ve düzgün bir taplo getirilmedi adam ne kadar asılması gerektiğini bilmeli bence bu hırsa neden olur. ve kaçıncı olursa ne alacagını bilmeli listeye girmek için çabalar insanları düzgün bir şekilde yönlendirmek için kesinlikle olmalı

Kesinlikle olmalı.

ZATEN DİĞERLERİNİ ARKADAŞLAR DÜZGÜNCE DİLE GETİRMİŞLER.
(PMB) Rehber yarışmasında Büyücü kategorisinde 3.lük=#mce_temp_url#

This post has been edited 1 times, last edit by "AbsoLutVodKa" (Oct 5th 2015, 3:37pm)

15

Friday, October 9th 2015, 7:25am

İstek

1. Yeni efsun sistemi eklenmesi (zırhlar için savunma efsunları , silahlar için saldırı veya şans artırıcı efsun gibi)
  2. Efsun dropları için farm yapılacak haritalar eklenmesi ve farm ile olağan,nadir,efsanevi gibi efsunların düşürülmesi ve müzayede de satılabilmesi
  3. İtem setleri olması ve zırh,pantolon,gömlek,yüzük küpe gibi itemleri aynı setten kullanıldığında (ör: Kanlı Gün Batımı Seti) ekstra saldırı,savunma,şans oranları kazanma
  4. Silah görünümlerinin iyileştirilmesi ve oyuncuya gerçekten epik bir silah kullandığı hissi vermesinin sağlanması
  5. Oyundaki çok fazla sayıdaki stun dediğimiz her türlü sersemletme , yere düşürme gibi skillerin sayısının azaltılması
  6. Nesne market fiyatlarının özellikle krsital parça fiyatlarının ucuzlatılması ve oyunun sadece zenginlere hitap eden pahalı oyun imajının silinmesi

Detay

1. Efsun sistemi oyuna ekledniği takdirde karakterler arası denge ve farklılık çok farklı bir boyut kazancak. Oyuncular karakterlerini geliştirmek ve rakiplerinden üstün hale getirmek için hem çabalayacak ve hemde oyunun PvP yönüne farklı bir renk katılmış olacak. Yanı sıra oyun tek düzelikten kurtulmuş olacak. Tekdüzelikten kastettiğim astral yap item bas epik yap yeni patchi bekle monotonluğunun yanında çok farklı bir deneyim olacaktır. Oyuncular farklı efsunlar deneyip karakterinin en iyi hale getirmeye çalışacaktır.

2. Bu isteğim 1. isteğin devamı gibi. Özellikle oyunda farm konusunda çok sade ve oyuncuya bir katkısı yok. Bu nedenle müzayede çok cansız. Oyuncuların farm ile yeni nadir efsunlar düşürerek kendini geliştirebilir veya müzayede satışa koyarak canlı bir müzayede ortamı oluşturulabilir.
    Özellikle saatlerce farm yapıp en sonunda server'da kimsede olmayan çok değerli bir item düşürüp onun hazzını yaşamak çok güzel olurdu.
    Malesef şu anki sistemde farm yapsanız dahi ne düşüreceğinizi biliyorsunuz ve değerli birşey düşmeyeceğini bildiğiniz için farm bir süre sonra sıkıcı oluyor.

3. Karakterimize aynı isimdeki set itemler ile ekstra bonuslar alabilmek her oyuncunun farklı set dizmesi yine oyun içeriğindeki çeşitliliği artıracak ve oyunda sıkılmadan yapacağınız seçenekleri artıracaktır.
    Örnek verecek olursam eski isimleri kullanıo; tamamen hayal ürünü
    -Kanlı Gün Batımı seti +%10 Coşku
    -Öğle Güneşi Seti +%10 Dayanıklılık
    -Yakut Şafak Seti +%10 Şans
    -Kara Ay Seti +%5 Vahşet
    vs.

4. Oyundaki silahlar bana silah kullandığım hissini vermiyor. Örnekle okçuların yayı mesela hiç yay gibi durmuyor. Savaşçıların kılıcı belli belirsiz. Oyuncunun silah kullandığı hissini vermiyor.
    Farklı MMORPG oyunlarda bir okçunun öyle ihtişamlı yayları oluyor ki ya da savaşçıların parlatılmış kılıçları...bazen oynamasınızda ekranda silahınızın muhteşem görüntüsünü izlemek bile haz veriyor.

5. Oyunda çok fazla stun skillinin olduğunu düşünüyorum. Öyle ki kalabalık savaşlarda öyle bir noktaya geliyor ki artık klavyeyi mouse'u bırakıyorsunuz. Karakterininz ne kadar güçlü de olsa gücünü kullanamıyorsunuz. Bu genç oyuncuların için sorun olmasa da özellikle 30-40 yaş üstü oyuncuyu oyundan soğutuyor. Çünkü insan daha sade bir PvP yapısından daha çok keyif alıyor. Stun skill sayısı azalıp PvP dinamikleri yeni yeni sisteme göre dizayn edilirse daha keyifli PvP karşılaşmaları olacağına inanıyorum.Ve belki bizde klavye tuşlarını bu kadar aşındırmayacağız ve karakterimizin safkan gücünü göreceğiz.

6. Bu hepimizin dileği olsa gerek. Oyunda taş maliyeti aşırı pahalı ve şu günlerde 3.30 TL olmuş euro kuru taş basmak binlerce lira harcamak demek.

Olasılık
  • 1. için %5
  • 2. için %5
  • 3. için %10
  • 4. için %2
  • 5. için %15
  • 6. için %1

Neden

Olasılık olarak karamsar bir tablo var. Nedeni olarakta oyun yapımcı şirketin Türk oyuncular ile bağlantısı yok gibi. Rus oyuncular ile konferanslar yapıp geliştirme yapıyorlar. Türkiye'deki yıllık düzenlenen fuarlarda başka oyunlar gibi yerlerini alsalar ve fikrimizi sorsalar olasılık ihtimali artar.

Ben hayalimdeki MMORPG'yi tanımlamaya çalıştım. Umarım hepimiz için daha iyi bir oyun olur.

16

Thursday, December 10th 2015, 9:55am

rokkoo525

Trainee

• Send private message

Goblin bola yeni bişeyler gelebilir aslında oraya katılım çok az ve ödülleri çok saçma.Onun yerine daha farklı şeyler olabilr goblinler dışında.Başarı işaretleriyle alınan ödüllere bişeyler daha eklenebilir esasn gibi.Farm alanı 0 zaten onu hiç saymıyorum.Bunun dışında anormal gibi başka bir bölgede gelebilr başka ödüller veren.Gemi dizen çok az kişi var ismi belli olan kişiler hemde onların istekleri artar.Elemnt krallığındaki ödüllerde değişebilir kostüm,küçük esans,vb şeyler olabilir.Bunların dışında en büyük sıkıntı PVP alanları arena çoğu kişini pc'sinde kasıyo.6x6 zaten çekmiyor :D Daha değişik savaş yerleri gelebilir ada savaşı gibi uzun süren ama ödülü büyük olan bi pvp alanı olabilir.Sektörlerdeki bafflar artık biraz olumlu olabilir koruyucu stanlamak yordu artık bizleri.Yeni bir meslek gelebilir sadece esans pot üretebilen baska yerden alınmayan yapımı zor olan bir meslek. hem oyundaki ticaret artar hem değişiklik olur.Çokmu entrasan şeyler söyledim ya :D

This post has been edited 1 times, last edit by "Discotech" (Dec 10th 2015, 10:27am)

17

Saturday, December 12th 2015, 8:18am

Ruling

Beginner

• Send private message

istek

Her boss kesildiğinde arkasına bir geçit açılması.Bineği yavaş olan birini beklemek zorunda kalmayız yada o anki afkları. bir geçit zıplama portalının yanında diğeride bosun yanında.
Ve büyük dert olan farm alanları istiyoruz online süresi yüksek olan adamların gelişmesine büyük katkı sağlar.Ama solo kasılan farm yerleri.

18

Tuesday, December 15th 2015, 11:54pm

İstek: 2x etkinliği
Detay: Oyuna başlayan ve reenkarne kasanlar için 2x etkinliği
Gerçekleştirme olasılığı: %100
Nedeni: Oyuna yeni başlayan arkadaşları teşvik etmek için güzel bir etkinlik.

Daha öncelerde herhafta en azından 1 kere 2x etkinliği gelirdi. O zamanlar oyunda görmediğim kadar online insan görürdüm.
""Video games don't make us Violent, LAG does.""

19

Wednesday, December 16th 2015, 12:39pm

7.0 guncellemesiyle oyun genel anlamda yenilenecek bu nedenlede cogu oyuncu oyuna geri donecek p2p sunucusunada eskisi gibi 1 aylik deneme suresi tekrar gelirse hos olabilir

F2P Sunucusu Piranalar Birliği Define Avcısı

20

Saturday, December 19th 2015, 8:56pm

Tek bir isteğim var 55 patch ine geri dönülmesi

This post has been edited 1 times, last edit by "Karavul" (Dec 19th 2015, 9:07pm)