You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Saturday, October 24th 2015, 7:08pm

Nedir bu Oyundaki Savaş Dengesizliği?

Buradan allods online ekibine birşey sormak istiyorum,

Bu oyuna stat dengesi getirmek çok mu zor savaşlarda? Oyuna yeni başlamış insanlar var, item kasmaya çalışan insanlar var, siz neden 100k statlı bir adamın karşına 40k statlı adamı oyuncak gibi koyuyorsunuz? Yazık günah değil mi bu insanların emeklerine, oyun içinde geçirdikleri zamana? Bu oyun için 90-100k statları ayrı savaşa 40-55k statlıları ayrı savaşa 55-80 statlıları ayrı savaşa sokmak çok mu zor, bunun kodlarını yazmak çok mu zor geliyor? Oyun neden 40k statlıları bi tarafa 100k statlıları bir tarafa veriyor, ne yani 100k statlı adamları eğlendirmek mi 40k statlı adamların oyundaki yeri? Şimdi diyeceksiniz ki senin şansın, hayır ne alaka oyun genellikle benim dediğim gibi veriyor oyuncuları... Allods online kalitesini arttırmak için çaba göstermeli, sen savaştan item yap diyorsun adamlara, ama karşısına veriyorsun item yapmış adamları sonra da bu adamlardan gelişme bekliyorsun, bu nasıl mümkün olacak bana açıklar mısınız? Oyuna yıllardır getiremediğiniz düzeni getirin ve statlar arası dengeli savaş sunun oyunculara. Para kazandığınız insanlara bunu yapmakla mükellefsiniz çünkü...

2

Saturday, October 24th 2015, 9:36pm

Discotech

Professional

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

Bu sistem yetkililer tarafından zaten düşünüldü.Bu sistemin gelmesi oyuncuları zor bir duruma sokar,diğer etkinliklerde beklemeden hızlı şekilde katılmak yerine uzun zaman beklemek zorunda kalırsınız çekmesi zaman alır.
İleride bu sistemi uygularlarmı veya böylemi devam eder zaman gösterir.
.

3

Sunday, October 25th 2015, 9:27am

100k statlı adamlar dediğin aylarca adalarda emek verip o duruma geldi,geçen güncellemede başarı işaretiyle geliştirici alma imkanıyla sıfırdan bile başlasa çok deyil 2-3 haftada insanları yakalama fırsatı geldi,her istediğin dakikada nerdeyse savaş çekiyor sadece burdan 85-90 k stat yapma şansın varken hemde kolayca ben 40 k yım karşıma 40k verin diyorsun, gelişmek bu kadar basitken herkes kolayca gelişirken emin ol o dediğin şekilde mevcut bu sistemde bile gelişememiş 40 k yı bekler durursun, 1 saatte çekicek oda çekerse sen yeniceksin biraz fazla geliştirici alacaksın bumu mantıklı 1 saatte 6-7 Savaş'a girmekmi

4

Sunday, October 25th 2015, 10:52am

Bence adam haklı 40k statlı adamın önüne veriyosun 100k statı mantılı olarak adam ölüyor diyer bu adam ölmüş diye oyundan atıyorlar.

This post has been edited 1 times, last edit by "Discotech" (Oct 25th 2015, 12:33pm)

5

Tuesday, October 27th 2015, 5:19am

Bence her stattan karakter olmasında sorun yok.
Düşük statı olan biri karşısında 100k statlıyı görünce kendine koyabileceği bir hedefi olmuş oluyor.

Buradaki asıl dengesizlik karakterler arasında bence. Her patchte bir karakter zayıflatılırken başka bir karaktere coşkuyu veriyorlar. Stabil olmayan yapıyı ben açıkcası sevmiyorum.
Mesela bu patchte şifacılar şifa hariç her işe yarıyor. DPS karakterlerinden daha çok DPS yapıyor. PVP karakterlerinden daha iyi hasarlar veriyor. Asıl yapması gereken işide karabüyücüler devralmış. Karşılaşmalara katılıyorsun takımda şifacı var ama şifa atan yok. Hepsi PVP'ye girmiş ! İşin ilgincide bazı egosu yüksek şifacılar pm atıp (Paganım) bana şifaya geç diyoarlar :) arkadaş sen ne işe yarıyorsun şifacıysan. Bence buna çözüm bulunmalı...

This post has been edited 2 times, last edit by "Camenta" (Oct 27th 2015, 5:28am)

6

Wednesday, October 28th 2015, 10:59am

100k statlı adamlar dediğin aylarca adalarda emek verip o duruma geldi,geçen güncellemede başarı işaretiyle geliştirici alma imkanıyla sıfırdan bile başlasa çok deyil 2-3 haftada insanları yakalama fırsatı geldi,her istediğin dakikada nerdeyse savaş çekiyor sadece burdan 85-90 k stat yapma şansın varken hemde kolayca ben 40 k yım karşıma 40k verin diyorsun, gelişmek bu kadar basitken herkes kolayca gelişirken emin ol o dediğin şekilde mevcut bu sistemde bile gelişememiş 40 k yı bekler durursun, 1 saatte çekicek oda çekerse sen yeniceksin biraz fazla geliştirici alacaksın bumu mantıklı 1 saatte 6-7 Savaş'a girmekmi

mesele ana savaşta yenmek yenilmek değil,asıl mesele tek yiyip yememek pvpde 13:13 taşlı 100k adamı 5kişi indiremiyor önüne geleni 2 vuruşta indiriyor dengeli savaş modu diye ek bir savaş modu gelebilir <60k (full meslek itemi alındığında galiba 54k stat veriyor bunu baz aldım) stat değerindeki orta seviye oyuncular bu bölüme katılabilir taş limitide 9 (d5 dahil) olursa savaşta karşına çıkan en güçlü kişiden bile tek yemezsin pvpnin tadı olur azcık...

7

Thursday, October 29th 2015, 7:26am

waqee

Trainee

• Send private message

hocam oyuncu sayısı yüzünden maalesef durum bu 50 k yine iyi 20 30 ne bulursa alıyor içeri yılbaşı donunu giy 65 lvlsen içerdesin. seri çeksin diye sıfır kalite pvp ama şuda var iki tarafada aynı oranda yakalıyabilirse düşük ve yüksek ayarlıyor
:thumbup:

This post has been edited 1 times, last edit by "waqee" (Oct 29th 2015, 7:31am)

Rate this thread